Karosářské práce

Karosářské práce

Opravy karosérií, lakování aut

Stali jste se účastníky dopravní nehody, kdy jste se s někým „ťukli“, máte důlky na autě z důvodu krupobití nebo Vám někdo auto“přejel klíčem“? Naštěstí se nejedná o žádnou tragédii, díky moderním metodám dokážeme provést lakování a opravy karosérií na vysoké úrovni se skvělým výsledkem za krátký čas a s takovým výsledkem, že nepoznáte, že Váš vůz byl poškozen. Poradíme si jak s malými škrábanci, tak s velkými škodami na Vaší karosérii. 

Oprava karosérie moderními metodami

Naším cílem je dostat Vaše auto zpět do původních hodnot a tvaru. Disponujeme stroji pro narovnávání sloupků, rámů vozů, jednotlivých plechů vozu a k dispozici proto máme rovnací rám, spotovací, bodovací a svářecí přístroje. Díky našim odborným pracovníkům bude Vaše auto opět jako nové.

Lakování dílů karoserie

Lakování se odvíjí od míry poškození. Podle stupně poškození vyspravíme poškozené díly speciálním tvrzeným tmelem a poté postupně obrušujeme. K broušení tmelu používáme různé druhy brusných kotoučů. Díky dodržení správného technologického postupu dosáhneme toho, že je opravené místo k nerozeznání od ostatních dílů.

Následně provedeme základní nástřik, tím se sjednotí podklad, který následně opět obrousíme. Před finálním lakováním se celý díl precizně vyčistí a odmastí a teprve poté putuje do lakovacího boxu. Pro zlepšení optických vlastností nového laku a sjednocení vůči ostatním dílům se používá tzv. „rozstřik“. To znamená, že z dílu kolem poškozeného je částečně odbroušena vrchní vrstva laku, a tyto díly jsou rozstříknuty stejným lakem jako díl poškozený.

Rozleštění laku

Ne vždy je poškození laku takového rozsahu, aby byl nutný celý nový nástřik laku. Metoda rozlešťění umožňuje opravit drobné škrábance od běžného provozu, častého používání myčky snadno a jednoduše – rozleštíme je!

Rozleštění drobných škrábanců se skládá z několika kroků, kdy je na poškozené místo použita speciální brusná pasta a leštící hlavice.