Geometrie

Geometrie vozidla

Geometrie vozidla je využívána tehdy, když je potřeba změřit a nastavit podvozek u osobních či dodávkových vozidel. Díky geometrii seřídíme sbíhavost, různé nežádoucí odklony a záklony rejdového čepu a perfektně zkontrolujeme vůli všech čepů, ložisek a silentbloků. Jednou ročně je dobré nechat si zkontrolovat geometrii náprav v odborném servisu. Vyhnete se tak nerovnoměrnému sjíždění pneumatik a zbytečných výdajů za pneumatiky nové.

Význam geometrie

Geometrií seřizujeme nápravu vozu a osy jízdy, aby kola měla vůči vozovce správný úhel. Správným seřízením docílíme prodloužení doby životnosti pneumatik či ke snížení spotřeby pohonných hmot. Díky geometrii zajistíme optimální jízdní vlastnosti vozidla a ke zvýšení celkové bezpečnosti vozu.

Kdy je vhodné seřídit geometrii vozidla?

  • V případě nerovnoměrného sjíždění pneumatik
  • Po menších dopravních nehodách
  • V případě oprav podvozku
  • Při koupi ojetého vozidla – geometrie odhalí, zda vozidlo nebylo v minulosti havarováno

Naši mechanici Vám pomohou seřídit nápravu vozu tak, aby již nedocházelo ke sjíždění a znehodnocování pneumatik. Svěřte svůj vůz do těch správných rukou!

Správný přístroj pro skvělé seřízení geometrie

Geometrii provádíme na vysoce moderních testovacích zařízeních světových výrobců. Naměřené hodnoty jsou porovnávány s hodnotami dodanými výrobci vozidel pro jednotlivé modely. Zjištěné odchylky Vám mohou naši mechanici okamžitě seřídit. Všechna zařízení jsou pravidelně kalibrována s vysokou přesností.

Buďte na svých cestách v pohodě a nestresujte se, že se Vám nerovnoměrně sjíždějí pneumatiky. Většinou není problém tak velký, jak se zdá, a správným nastavením geometrie vozidla vše vyřešíme.